Categorieën Columns

 


Agenda

Training Assertief Communiceren

Ontwikkel je assertiviteit en vergroot je zelfvertrouwen

Wil je leren je grenzen te herkennen, te leren hoe je voor jezelf ruimte kunt creëren om zonder druk van buitenaf rustig en ontspannen keuzes te maken? Leren je eigen mening, belangen en ideeën helder en assertief te communiceren en daarmee je zelfvertrouwen te vergroten? Training Assertief communiceren
12 en 26 juni 2012 of 18 september en 2 oktober) 


Coachingspakketten

Naast losse coachingsgesprekken zijn ook een aantal persoonlijk coachingspakketten mogelijk voor meer plezier, zelfvertrouwen en succes in je werk.:

Coachingspakketten Basis en Uitgebreid Persoonlijke groei
Voor je persoonlijke ontwikkeling en professionele groei

Respectvol grenzen stellen 

Voor het ontwikkelen van je assertiviteit! 

Overtuigend communiceren

Voor het vergroten van je overtuigingskracht en je invloed! 

Persoonlijk onderhoudspakket
4 gesprekken per jaar om scherp te blijven op je persoonlijke en professionele ontwikkeling om je doelen te halen!

Mens en Doelgericht leidinggeven
Succesvol leren leiding te geven om samen met je team je organisatie dan wel afdelingsresultaten te behalen!

Zijn er één of meerdere vragen die je bezighouden of heb je een andere vraag voor jouw persoonlijke en professionele ontwikkeling? Dan nodig ik je uit om contact met me op te nemen. 

Hoe communiceer je assertief met je leidinggevende?

 Wat vertel jij jouw leidinggevende?

leidinggeven, communiceren met medewerkers, communiceren met leidinggevenden, keuzes maken, grenzen stellen, assertiviteit, assertiever worden, coach leiden, coaching, coachen, cursus, workshop, training

In dit artikel ga ik het opnemen voor de leidinggevenden onder ons.

Pas geleden heb ik een discussie gehad met iemand die het belachelijk vond dat leidinggevenden niet altijd weten dat hun medewerkers teveel werk in te weinig tijd doen. Of dat zij problemen hebben met andere collega’s die hen continu werk in de schoenen proberen te schuiven. Zij moeten toch zien dat hun medewerkers zo veel werk hebben? En als dat niet zo is, dan zijn het slechte leidinggevenden!

Een leidinggevende moet ingrijpen als medewerkers om komen in het werk. Maar ben je een slechte leidinggevende als je niet precies bijhoudt waarmee je medewerkers zich heel de dag bezighouden? Of hebben de medewerkers ook een verantwoordelijkheid om te vertellen aan welke projecten ze werken, waar ze tegenaan lopen en hoe lang ze ermee bezig zijn? Want werk wordt niet altijd in opdracht van leidinggevenden gedaan.  

Medewerkers nemen vaak zelf het initiatief voor nieuwe klussen (en dat is alleen maar goed). Of ze zijn van nature zo hulpvaardig dat andere collega’s altijd een beroep op hen kunnen doen. Ze worden bij nieuwe projecten betrokken of ze worden ‘even’ om een advies gevraagd vanwege hun expertise.

Leidinggevenden kunnen geen gedachten lezen. Bovendien geven ze vaak leiding aan een grote groep mensen en hebben ze het zelf ook druk. Je kunt niet altijd van hen verwachten dat ze precies weten waar je precies mee bezig bent en dat je het misschien wel veel te druk hebt. Als je leidinggevende dus niet ziet dat je het te druk hebt, dan is er maar één manier om hem daarachter te laten komen. En dat is het hem vertellen!

Hoe kun je dat het beste aanpakken?

Maak een afspraak met je leidinggevende. Zorg ervoor dat je afspraak in een ruimte plaatsvindt waar je rustig kunt overleggen.

Bereid je afspraak goed voor. Zorg ervoor dat je een overzicht hebt van alle werkzaamheden waarmee je bezig bent. En zet erbij hoeveel tijd de taken kosten. Maak ook een voorstel met daarin jouw prioriteiten.  

Tijdens de afspraak presenteer je je takenlijst en je prioriteitenvoorstel. Vertel de reden van de lijst.  

Zorg bovendien voor een gerichte vraag voor je leidinggevende. Een vraag die duidelijk maakt wat jij graag wel wilt en vooral niet meer wilt en wat je van je leidinggevende verwacht. Als je namelijk alleen maar vertelt waarmee je bezig bent en je lijst laat zien, dan denkt je leidinggevende wellicht wel dat je gewoon trots bent op je werk en dit wilt laten zien vanwege de komende beoordelingsgesprekken (geloof me, het komt vaker voor dan je denkt). 

Hou je doel voor ogen tijdens de afspraak! Wil je minder werk, minder uren werken? Wil je ander werk? 

Geef je leidinggevende bovendien de ruimte om feedback te geven. Het kan zijn dat hij met een heel andere oplossing komt dan jij. Jij wilt bijvoorbeeld dat er een collega bij komt, hij wil dat jij efficiënter gaat werken en dat je bepaalde taken af gaat stoten. Blijf rustig en vertel waarom jij dat geen oplossing vindt.  

Vertel wat je wel wilt! Welke dingen wil je blijven doen? En voor welke klussen heb je echt geen tijd (en geen zin in)? 

Stel vragen aan je leidinggevende. Vraag zijn mening en zet hem aan het denken.

Weet hij niet direct de oplossing of wil hij er nog even over nadenken? Geef die ruimte, maar maak wel gelijk een vervolgafspraak. En laat weten dat het voor jou belangrijk is, dat het probleem snel wordt opgelost.  

Tot slot, wacht niet te lang met dit gesprek. Je emoties zullen zich opstapelen en hoewel je je voorgenomen hebt rustig te blijven, is de kans groot dat die emoties er tijdens het gesprek ineens uitkomen. Het gesprek gaat dan alleen nog maar over hoe jij je voelt en niet over de oplossing.

En dat laatste is toch wat je wilt? Een oplossing voor je probleem, zodat je weer meer plezier in je werk hebt.  


Wil je ook tweewekelijks praktisch toepasbare tips en inspirerende artikelen in je inbox ontvangen die je helpen met meer zelfvertrouwen en plezier effectiever te communiceren en professioneler te functioneren in je werk? Neem een gratis e-mail abonnement!


Columns uit dezelfde categorie:

Hoe vergroot je je werkplezier? 20 inzichten

De kunst van het motiveren voor leidingevende

Een slechte werksfeer; wat kun  jij eraan doen?


Over de auteur:

Ingrid Bannink helpt mensen en organisaties met hun persoonlijke en professionele groei zodat ze met meer zelfvertrouwen en plezier effectiever communiceren en professioneler functioneren! 

Als enthousiaste en betrokken coachtrainer en adviseur begeleidt ze mensen en organisaties op een vriendelijke en resultaatgerichte wijze vraagstukken en doelen in overzichtelijke stappen op te knippen en tools te ontwikkelen om deze te behalen. Ze gebruikt hierbij een open, oprechte en directe communicatiestijl met respect voor haar gesprekspartner(s).   

Wil je bovenstaande gebruiken voor publicatie? Dat mag! Als je het artikel integraal overneemt, een werkende link naar mijn website www.banninkcoaching.nl opneemt onder vermelding van: door Ingrid Bannink - van Doorn van Bannink Coaching & Consultancy en mij hiervan op de hoogte stelt door mij een e-mail te sturen. 

Print Bookmark and Share

Return to previous page

communiceren in je werk, op je werk, assertief, grenzen stellen, leidinggeven, functioneren, feedback, weerstand, faalangst, perfectionisme, comfortzone,

Gratis inspirerende columns & praktische tips in je inbox voor meer zelfvertrouwen, plezier en succes in je werk en je leven!
Volgende keer: 'Ondergesneeuwd raken'
Binnenkort: 'Special voor leidinggevenden!'

Voornaam: *
Achternaam: *
E-mailadres: *
* Verplicht Submit   Cancel      

Geen spam! En ik geef je e-mailadres natuurlijk niet aan derden! Afmelden eenvoudig. 


 

 

Je kunt mij ook vinden op Facebook:    
 


 


Mijn nieuwste columns:

Moet je ook zoveel van jezelf? En wil je dat ook?

5 symptomen van een te hoge werkdruk en 8 tips om hiermee om te gaan

Hoe vergroot je je werkplezier? 20 inzichten


 

Creative Commons Licentie
Columns voor meer succes, plezier en zelfvertrouwen in je werk van Ingrid Bannink is in licentie gegeven volgens een Creative Commons Naamsvermelding 3.0 Unported licentie.


 

 

Home  |  Coaching  |  Trainingen  |  Over Ingrid Bannink  |  Klanten  |  Columns 'Succes in je werk'  |  Contact Login